Отдыхая ты будешь сильнее

Відпочинок між вправами зробить тебе сильнішим?

Щоб добитися добрих результатів у бодібілдингу, необхідно знати тонкощі, як практики, так і теорії. Ти дізнаєшся, які паузи варто робити між повтореннями і як відпочинок впливає на зростання твоїх м’язів.

Є спортсмени, які виконують підхід досить швидко, з мінімальним відпочинком між повтореннями. З іншого боку, є такі ситуації, коли паузи більш тривалі. Все це не просто так! Пауза між повтореннями сильно впливає на ріст м’язової маси.

Для початку розберемо види повторень. Темп може бути середній з паузою в 1 секунду;

швидкий, де відсутня відпочинок; повільний, з перервою від 1 секунди; дуже повільний, де відпочинок тривати до 20 секунд. Кожен з цих видів дає специфічні особливості впливу на твої м’язи і здоров’я в цілому.

Зверни увагу на швидкість енерговитрат при кожному з попередніх темпів. Чим пауза менше між повтореннями, тим енергія більше витрачається. Коли пауза між повтореннями у нас більше, тим менше витрачається енергії, а це означає, що ти можеш взяти більше вага.

Якщо твоя мета – максимальна сила, то ти можеш виконувати вправи повільно, з довгими паузами. Якщо ж твоя мета – максимальна м’язова маса, то це вимагає тривалого виснаження енергії. Тобто виконання вправ з невеликою вагою і мінімальним відпочинком.

Що стосується розвитку м’язової сили? Необхідний максимальна вага, який можна взяти на 3 повторення. А для розвитку максимальної м’язової маси, потрібно робити повторення до 15 разів, пауза є короткою, для скидання ваги, до 10 секунд.

Наступний важливий параметр, який залежить від паузи між повтореннями – це приплив крові. Чим пауза більше, тим вашої крові легше потрапити у ваші м’язи, і навпаки. Оскільки під час виконання підходу, коли м’язи скорочуються, судини пережимаються, і утруднюється надходження крові.

У підсумку, що стосується пауз, якщо твоя мета – максимальна м’язова сила, то мають сенс паузи між вправами робити довшими. Для розвитку максимальної м’язової гіпертрофії велике значення має загальний обсяг силової роботи на тренуванні. У такому плані, чим менше відпочинку між повторами, тим більше обсяг навантаження за тренування вийде. Крім того буде рівна трата енергетики.

Поєднання темпів залежить від стажу спортсменів і від кількості сили. Якщо ти тільки починаєш займатися в тренажерному залі, то в такій ситуації можна тренуватися ближче до силового стилю, робити довгі паузи між повторами. При цьому, чим більше стаж спортсмена, тим більше варто замислюватися про безпеку своїх зв’язок і суглобів.

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *