Харчування для набору м’язової маси
Якщо ви ще не збудували свій раціон харчування для підтримки або набору маси, то пора вже за це взятися. Найчастіше питання щодо того, як підібрати правильне харчування для набору м’язової маси є об’ємними. Тому в цій статті будуть розглядатися основні аспекти даної теми.
Зростання м’язів дуже ресурсномісткий процес, який йде відразу за двома напрямками: затребуваність в енергії і будівельний матеріал для утворення нових м’язів. Кожен отримує дані компоненти з їжі. Відповідно для того, щоб було зростання м’язової або жирової тканини в нашому тілі, повинен бути надлишок енергії і кілокалорій.
З чого все-таки повинен складатися раціон харчування для набору м’язової маси?
Для початку не менше ніж з 5-6 разового прийому їжі. Це дозволить істотно збільшити калорійність раціону, і таким чином ви переступить базовий обмін речовин, зайнявши нову позицію.
Для того, щоб набрати вагу потрібно повноцінно і правильно харчуватися. У вашому раціоні повинні бути продукти, що дають організму білок: нежирне м’ясо, сир та інші молочні продукти, яйця. Як вуглеводів: рис, макарони і вівсянка. Це необмежений список, але що становить основу раціону.
Раціон харчування для набору м’язової маси. Які ж продукти не підходять для набору маси.
На жаль, це в основному овочі. Вони займають великий обсяг в нашому раціоні і мають мало калорій, тим самим, не дозволяючи вам набирати масу. Так само виключайте майонез, жирне м’ясо, слабогазовану і сильногазовані напої.
Що ж входить в харчування для набору м’язової маси для чоловіків?
Крім вищезгаданої інформації, варто так само згадати про спортивне харчування. Всі ми прекрасно розуміємо, що старанна тренування, проведена на голодний шлунок не ефективна. Додатково до основного харчування слід приймати амінокислоти ВСАА. Їх необхідно приймати до тренування і після. Так само не зашкодить в послетренировочное час використовувати креатин моногідрат. У багатьох може виникнути питання, щодо відсутності протеїнового коктейлю. Оскільки під час високоінтенсивної навантаження, і відразу ж після неї, в першу чергу відбувається зниження рівня високоенергетичних фосфатів в наших м’язових тканинах. Крім цього можна помічати якесь вичерпання запасів глікогену в м’язах і печінці. Відбувається певне руйнування білкових структур в м’язах. Після тренування організм буде прагнути відновити рівень втрачених елементів. Підвищена потреба в білку не буде настільки необхідною і виникне не раніше ніж через добу. Тому саме ВССА буде необхідний для збільшення енергетичного потенціалу м’язової клітини. Таким чином, відразу після тренування є сенс приділити увагу саме харчуванню. Оскільки протеїн піде на енергетичний обмін, а не на будівництво м’язів.
Харчування для набору м’язової маси для чоловіків
В основному це перелік спортивного харчування, який буде сприяти вам при наборі м’язової маси:
- протеїн сироватковий у вигляді ізоляту
- казеїновий протеїн
- креатин
- ВСАА
Так само можна розділити перелік спортивного харчування виходячи з вашого стажу, для новачків до 4х місяців:
- комплексний протеїн
- вітаміни
- риб’ячий жир
Якщо стаж занять до 1 року:
- всі види протеїну
- креатин
- вітаміни
- гейнер
Величезним плюсом є те, що недоліки вітамінів, які ви не отримуєте з звичайних фруктів і овочів, можна компенсувати вітамінами, які знаходяться в аптеках і магазинах спортивного харчування.
Вітаміни для повноцінного харчування
Спортивні добавки і харчування і справді є невід’ємною частиною тренувального процесу, але замінити їм повноцінне харчування і здорову їжу неможливо. Тому розглядайте СпортПит тільки в якості біодобавки.
Tags: какое спортивное питание нужно для набора массы, спортивное питание для набора массы, спортпит для набора массы