Правильное питание перед тренировкой

Що їсти перед тренуванням: поради експертів

Що їсти перед тренуванням і як це вплине на процес тренінгу?

Безумовно, від вашого раціону залежить і ваше самопочуття. Тому без нормалізованого харчування і систематичних тренувань бажаного ефекту як такого не буде.

Коли саме необхідно харчуватися до початку тренування? Потрібно усвідомлювати, що під терміном «до початку тренування», розуміють не останні 15 хвилин до початку заняття, а як мінімум за 2 години. Якщо ж не виконувати цю рекомендацію, то при тренуванні можуть виникати ряд проблем, пов’язаних з тяжким відчуттям в надчеревній ділянці і зниженням витривалості.

Ключовим все ж є питання, що потрібно їсти перед тренуванням?

Якщо мета полягає в наборі м’язової маси, нашому організму потрібні вуглеводи і білки. Оскільки при малій кількості спожитих вуглеводів організм буде швидко втомлюватися. Білки ж служать джерелом амінокислот, які дають силу м’язам. Вживаючи жири в їжу перед тренуванням, вони будуть виступати в ролі сповільнювача. Тобто процес травлення відбуватиметься повільніше, а відповідно і потрібні нам білки, і вуглеводи всмоктуватися в кров повільніше.

Розглянемо, що є до тренування з продуктів харчування. Можливо, чергувати їх за своїми смаковими уподобаннями. Приміром, порція їжі може складатися з:

  • м’яса птиці з макаронами або рисом
  • каша з яйцями
  • сиру
  • картоплі з рибою
  • картоплі з нежирним м’ясом

Важливо, що кількість їжі, що з’їдається не повинно бути великим.

еда перед тренировкой

Їжа перед тренуванням

Якщо ж мета полягає в скиданні ваги, то все вищевикладене підходить для цього, однак в меншій кількості. Найпоширеніша помилка в тому, що деякі вважають, якщо вони не поїдять перед тренуванням, то їх організм буде витратити жир. Це не так! Для комфортного тренування все одно необхідна додаткова допомога ззовні. Оскільки організм вимагатиме більше енергії, і витрачати її.

Бувають такі ситуації, коли ви не маєте можливості приймати їжу за дві години до початку тренування. Тоді можна піти по більш простому шляху – наситити свій організм протеїновим коктейлем. Він виграє у звичайної їжі, оскільки засвоюється швидше. Таким чином, його можна приймати не за дві години до тренування, а за одну годину. Намагайтеся використовувати сироватковий протеїн тоді, коли не добираєте добову норму по білках, в період важких тренувань або коли не встигаєте повноцінно поїсти. Звичайно, перед силовим тренуванням куди важливіше буде оснащувати свій організм енергією, тобто вуглеводами, ніж білками. Саме тому частина спортсменів ще вживають креатин моногідрат. Він приймає участь в енергетичному обміні, в нервових і м’язових клітинах. Це в свою чергу призводить до того, що резерв витривалості м’язи зростає. Креатин дозволяє в короткий термін виробити велику кількість енергії з запасених вуглеводів. Чим його більше в м’язах, тим більша кількість енергії можна витратити. Але існують також інші думки, щодо вживання креатину до тренування. Друга частина спортсменів вважає це неправильним, оскільки краще приймати його після тренування. Прихильники за вживання даної спортивної добавки після тренування наводять такі аргументи:

  • приймаючи креатин до тренування, порушується водний обмін
  • метаболізм ще не розташований до креатину
  • організму ще не потрібні добавки креатину

Правда, що стосується креатину моногідрату, то все в точності навпаки. Його слід приймати перед тренуванням, так як він містить активні речовини, затребувані для посиленого тренінгу. Крім усього іншого протеїн і креатин досить добре комбінувати, оскільки амінокислоти вважаються транспортною системою.

питание перед тренировкой

Харчування перед тренуванням

Намагайтеся використовувати спортивні добавки лише в разі, коли немає можливості повноцінного харчування, і ретельно підходити до вибору, як спортпіта, так і раціону перед тренуванням.

Позначки:, ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *