Как влияет гормон или гормоны на рост и вес человека, сон и жизнь.

Гормон і гормони – вплив на сон і вага людини!

Гормон і гормони – яку роль вони відіграють у нашому житті а зокрема в ожирінні і зайвої масі.

Процес, при якому наше тіло позбавляється від жирових відкладень, складається з декількох етапів. Перший з цих етапів – ліполіз. Цей процес складається з розщеплення жирів, жирової клітини на гліцерин і жирні кислоти. Липолиз стимулює біохімічний процес і дозволяє скидати зайві жирові відкладення. Гормони подають попередження жировій клітині про розпад.

Тісний зв’язок огорнула наші гормони, вага і правильний сон. Сон, безумовно, впливає на наші гормони, і відповідно на жиросжигание і надлишок ваги. Так розглянемо перший гормон – соматотропін. Простими словами це гормон росту. Гормон росту відноситься до ліполізним процесам і управляє розпадом жирових клітин. До того ж цей гормон гальмує розпад синтезу білка і співвідносить м’язову масу до жирової. Соматотропін, що виділяється гіпофізом, задіюється на ранній стадії фази сну. Тому, якщо ви не засинаєте вчасно, страждаєте безсонням або від безсилля засинаєте, ви не даєте засвоюватися соматотропіну в повній мірі. А при недосипанні функція гормону росту гальмує протягом дня, що погано впливає на наш гормон. З цього випливає, що схуднення і сон взаємопов’язані.

Гормон ситості і апетиту – як вони впливають на наш організм!
Тепер перейдемо до наступних гормонів: лептин і грелін. Це два антонімічних поняття. Так лептин – це гормон ситості, що подає сигнал про насиченість їжею і енергії. Якщо у лептину знижена концентрація, це може привести до ожиріння. Грелін, в свою чергу, – це гормон апетиту і голоду. Відповідно, при недосипанні, функція греліну посилюється, а лептину знижується. З’являється відчуття голоду, що може привести до зайвої перекусу. Було доведено, що функція греліну порушується через сну в денний час доби. Тому якщо ви допізна сидите за комп’ютером, не дивуйтеся, що з працею можете скинути вагу. Запам’ятайте: схуднення і сон пов’язані, оскільки сон впливає на гормони, які відповідають за ситість і голод.

При недосипанні тіло загальмовує процеси обміну речовин. Це проявляється у кожного з нас, за недосипанням сховається млявість і втома організму. Якщо вночі, ваш організм відчуває необхідність в їжі, але ви не збираєтеся йому потурати, тим самим ви підвищуєте стрес. У свою чергу, це призводить до того, що заглушається стресу їжею. Ось таке замкнене коло.

Цими діями ви викликаєте пару інших гормонів: кортизол і кортизон. Саме вони утворюють нову жирову тканину. Тим самим, намагаючись схуднути, ви викликаєте стрес, і втрата жиру буде відбуватися в замедлітельних реакціях організму. Тому схуднення і сон пов’язані підвищенням рівня стресу при недосипанні. Пам’ятайте, що правильне харчування і режим відпочинку забезпечать вам здоров’я і красу тіла.

Висипайтеся! – Будьте стрункі – і завжди сповнені сил і енергії)

Позначки:, ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *