Здоровье и бодибилдинг - как уйти от травм

Бодібілдинг без травматизму!

Як тренуватися без травм)

Тренування без травм і на користь здоров’я повинні бути підкріплені розминкою і розумним розподілом навантажень. Для цього йди такими правилами.

Перше правило: не намагайся зробити враження. Оскільки багато проблем пов’язані саме з опорно-руховим апаратом починаються зі слів «подивіться, як я вмію». Тоді ж починаються змагання: хто більше потисне, хто більше присяде, хто більше підніме. Як правило, це буває у новачків, які мало що знають про техніку.

Друге правило є найважливішим: потрібно правильно працювати з великими вагами і виконувати вправи. Не доводьте себе до травматизму. Не треба читінг робити великий. Нехай дехто каже, що з читингом краще ростеш, але навіть якщо і так, то чи є у тебе техніка та вміння? Якщо ти не вмієш робити правильно читінг, то краще зовсім не братися за нього, бо отримаєш безліч травм.

Розглянемо кілька помилок під час тренувань. Наприклад, в жимі часто роблять одну і ту ж помилку: при жимі, не можна клацати штангою різко про груди, або коли різко опускають штангу можна потягнути грудні м’язи, або навіть порвати їх. Намагайся якісно виконувати жим: торкнутися і жати. Причому зад не піднімається, бо можна травмувати поперековий відділ хребта. Не женися за кібервесамі. Велика вага, це той, який ти можеш зробити в ідеальній техніці потрібну кількість повторень. Без техніка не буде бажаного результату, а перенавантаження організму може викликати нерівномірне зростання м’язів. Коли виконуєш вправу, не верти головою і не дуже притискай її до лави, це теж може призвести до травми.

При присіданні зі штангою не відхиляється вперед, чи не отпружінівает з нахилом вперед. Так само коли коліна занадто висунуті, це травмує колінні суглоби.

Наступна, всім відома, станова тяга. Чи не згинатися і не горб спину. Якщо відчуваєш, що ні дотягнеш останній раз, краще просто кинь штангу, ніж горбом витягати її.

Третє правило: здоровий спосіб життя. Будь активним і правильно вибудовуй свій раціон харчування. Не один раз саме це допоможе твоїм зв’язкам, суглобів, сухожиль і м’язів бути здоровими і міцніше. Відмовся від шкідливих звичок. Спорт, алкоголь і куріння несумісні. Як би тобі не хотілося вважати зворотне.

Головне запам’ятай: підступ в тому, що ти можеш не відчути травму відразу під час тренування, але вона обов’язково проявиться, будь то через кілька годин або на наступний день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *