Растяжка во время тренировки, для чего она нужна и как правильно делать растяжку на тренировке в спорт зале

Розтяжка – для чого потрібна розтяжка м’язів під час тренування

Розтяжка і навіщо вона потрібна нашому організму.

Розглянемо розтяжку з точки зору сили наших м’язів. Перше – сила. Сила м’язових волокон залежить від того, наскільки м’язові волокна здатні скорочуватися. Тобто вони можуть скорочуватися з маленькою амплітудою, а можуть бути великою амплітудою. Чим більше амплітуда скорочень, тим більше навантаження отримують наші м’язи. Якщо сила, з якою скорочується наша м’яз, залежить від проходження нервового імпульсу, то наскільки вона може розтягуватися залежить від її еластичності. В даному контексті розтяжка дуже важлива, оскільки вона дозволяє зберегти наші м’язи в еластичності, збільшити амплітуду скорочень.

Будова м’язів їх структура скелетних м’язів
З яких елементів складається м’яз і м’язи

Строение мышц их структура скелетных мышц
Розтяжка – тепер розглянемо це з точки зору будови скелетних м’язів. Якщо подивитися на будову м’яза, то ми побачимо, що м’язові волокна укладені в якусь сполучну тканину. Ця тканина складається з еластичних волокон і з колагенових волокон. Колагеном волокна дають міцність, а еластичність дозволяє змінювати свої розміри. Це потрібно для того, щоб внутрішні органи могли змінювати свій розмір час від часу, в залежності від того наповнюються вони кров’ю чи ні. Фасції, крім того, що вони служать захистом для м’язових волокон, при цьому стримують ріст м’язів. Тому як вони здавлюють м’яз і допомагають їй прийняти форму, в якій вона була до накачування. Розтягуючи м’язи, ми розтягуємо фасції. Тобто чим більше ми її розтягуємо (власне це і називається розтяжка), тим більше процес того, що розтягнуті фасції будуть легко тягнутися.

Розтяжка перед заняттям спортом
Розтяжка і її виконання перед виконанням вправ. Якщо ви любите розігрівати м’язи, можна не сильно, без больових відчуттів, зробити розтяжку на м’язові групи, ті, які ви сплануєте тренувати. Але більш істотною є розтяжка між підходами. Культурист зазвичай береться за будь-якої предмет і статично на 10-15 секунд впирається в нього, тим самим розтягуючи м’яз. Не доводьте розтягування до больових відчуттів, це може травмувати м’язові тканини.

Намагайтеся між кожним підходом робити профілактичне розтягнення м’язів – таким чином розтяжка саме в момент між підходами буде як не можна до речі. Це допоможе поліпшити кровообіг до м’язів, і тим самим, наступну вправу матиме менший ризик травми і більше ефективності.

Рекомендується робити розтяжку після тренування. Тут можна більш капітально потягнути м’язи, але нормовано. Зовсім не обов’язково сідати на шпагат як Ван Дамм, досить буде упору на предмет протягом 15 секунд.

В цілому розтяжка потрібна, щоб збільшити амплітуду скорочення м’язів і надати м’язам еластичність. Так само в процесі розтяжки збільшується кровотік до м’язових груп. При цьому можливість травмуватися мінімальна, а силові показники зростатимуть.

У висновку хотілося сказати – розтяжка Вам необхідна – для якісного набору м’язової маси.

Розтягуйте самі – пере і під час тренування, а також щодо укладення – цим ви вбережете себе від травм і зайвих клопотів))).

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *