Вітаміни для спортсменів
Напевно ви самі розумієте, що будь-яких найважливіших компонентів в нашому харчуванні не вистачає.
Звичайно, мова піде про вітамінах, мінералах, клітковині (життєво необхідний вид вуглеводу), воді і антиоксиданти.
Спортивні вітаміни
Спортивні вітаміни є необхідними, оскільки якщо без сироваткових протеїнів, гейнери ще можна обійтися, то без вітамінів ваш організм не буде насичуватися необхідними корисними ресурсами.
В основному вітаміни виробляють у вигляді капсул, порошку і в рідкому вигляді. Найчастіше вживають капсули, через зручності і більшої попиту. Приймати вітаміни не складе труднощів: 1-2 таблетки після сніданку буде більш ніж достатньо. Так само вітаміни розподіляють на чоловічі, жіночі та універсальні. Чоловічі більш насичені і збільшені за дозою, спеціально містять рослинні препарати для вироблення гормона тестостерону. Відповідно у жінок все навпаки. Універсальні ж підходять усім і включають в себе стандартний комплекс вітамін, так само як аптечні. Однак аптечні мають маленькі дозування, а спортивні містять нормальне дозування для спортивного способу життя.
Вітамін
Які вітаміни потрібно приймати
Вітаміни бувають двох видів:
- жиророзчинні
- водорозчинні
Жиророзчинні включають вітаміни груп А, Е, Д. К. Водорозчинні – це все вітаміни групи В і С. У чому принципова відмінність: перших вітаміни мають здатність накопичуватися в людському організмі, а другі – транспортуються за допомогою води і відповідно вимиваються з організму.
Спортивні вітаміни мають аналогічний зміст у продуктах харчування. Наприклад:
- вітамін А міститься в сирі, бринзі і сметані, покращуючи зір і стимулюючи імунітет
- Вітамін В регулює вуглеводний обмін і знаходиться в пшениці, кукурудзі і гречці
- Вітамін В2 стимулює ріст організму й впливає обмін речовин, заходячи в яйця, сир і мигдаль
- Вітамін В6 бере участь в обміні амінокислот, вуглеводів і жирів, входить в фундук, м’ясо курки і гранат
- Вітамін С підвищує опір інфекціям, включає апельсин, лимон, перець
- D Вітамін сприяє мінералізації, зміцнює кістки, полягає в яйці, сметані, печінки
Вітамін Е бере участь в синтезі білків, входить в шпинат, вівсянку і ячну крупу.
Список вітамінів
Вітаміни для бодібілдингу
Під час занять бодібілдінгом йде велике навантаження на всі системи організму, особливо на гормональні і, крім того, росте маса. Відповідно, щоб вся система нормально функціонувала, потрібно додатково отримувати якісь мікро- і макроелементи. Ви можете їх споживати як з їжею, так ззовні. Тобто слід приймати комплекс вітамінів і мінералів. Притому, це повинно бути пропорційно вашої масі і навантаженні. Чим більше маса і навантаження, тим більше організм буде їх вимагати. Якщо ви важите близько 80 кг і у вас не особливо велике навантаження при тренуваннях, то приймати додатково вітаміни не варто. Якщо ж ваша вага близько 100 кг і у вас не один рік тренувань за плечима, то без вітамінів і мінералів не обійтися. Звичайно вітаміни не є будівельним матеріалом для росту м’язової маси, як той же протеїн або гейнер, однак вони виконують різні функції підтримки і стимулюють фізіологічні процеси.
Tags: витамины для бодибилдинга, Витамины для спортсменов