что разрешено кушать после тренировки

Що можна їсти після тренування: раціон і правила прийому

Чи не впевнені в тому, що є після тренування? Що це має бути: протеїнові коктейлі або порція гейнера, білок або ж швидкі вуглеводи? Розглянемо основні правила прийому, яких дотримуються спортсмени.

У багатьох випадках після старанної тренування звичайну, повноцінну їжу важко вживати. Це відбувається через те, що шлунок ще не готовий до роботи. При таких фізичних навантаженнях, сповільнюється викид шлункового соку, що в свою чергу викликає тяжкість, і небажання приймати харчування. Тому за годину до тренування намагайтеся поживно поїсти, щоб їжа довго перетравлюється, а тренування на додачу сповільнить ваш травний процес.

Початківці спортсмени, не до кінця усвідомлюють, що їдять після тренування. А адже це може плачевно позначитися на вашому самопочутті, так як їсти все підряд теж не вийти. Грубо кажучи, з’їсти на швидку руку білок, наприклад, сир, може бути дуже важко. Відповідно так само, якби ви після тренування поїли рис.

что кушать после тренировки

Що їсти після тренування

В такому випадку виручає спортивне харчування. Після тренування відкривається білково-вуглеводне вікно. Тоді будь-який матеріал, як білковий, у вигляді протеїнів, так і енергетичний, у вигляді вуглеводів, підуть на користь. Це вплине на швидке відновлення і розвиток м’язової структури.

З приводу того, що їсти після тренування, відповідь неоднозначна. Найцікавіше, що у кожної з цих двох теорій є наукове обгрунтування. Одні експерти радять вживати прості вуглеводи і білки, а інші – тільки білки, в легкозасвоюваному вигляді. Розглянемо ці два положення. У першому випадку, відразу після закінчення вправ, слід випити сироватковий протеїн і з’їсти який-небудь фрукт. Найкраще засвоюється грейпфрут, банани і виноград. У другому випадку, необхідний прийом амінокислот BCAA, можливий так само гидролізірованний протеїн.

чем питаться после треши

Чим харчуватися після треш

Для тих, хто все-таки набирає м’язову масу рекомендовано випивати гейнер. 40 хвилин Через, приступайте до повноцінного прийому складних вуглеводів, таких як рис, макарони з курячими грудками або рибою. Якщо ж ваше статура середнього типу або схильні до повноти, варто приймати тільки білки. Це можуть бути амінокислоти BCAA або порція швидкого сироваткового протеїну.

Основна ідея будь-якого силового тренінгу полягає в створенні певних умов, при яких організм виробляє відповідно анаболічні гормони: тестостерон і соматотропін. В даному випадку, гормон росту кілька важливіше. Для того, щоб відбувалася м’язова гіпертрофія, необхідно два фактори:

  • наявність гормонів в клітці
  • наявність вільних амінокислот

Тому відразу після тренування прийом простих вуглеводів категорично протипоказаний, через те, що рівень цукру в крові піднімається. А відповідно гормон росту може вироблятися за умови, що в організмі низький рівень цукру. Саме так обґрунтовують і не рекомендують прийом вуглеводно-білкових напоїв або гейнери частина професійних тренерів.

Отже, в кінці тренування організм перебуває в стані катаболізму, – низький рівень цукру в крові, максимальна кількість гормонів в клітці. Необхідно випити ізолят сироваткового білка. Деякі з вас подумають, що «як білок буде транспортуватися, адже основним транспортним гормоном є інсулін». Насправді будь-який продукт, в тому числі білковий, має інсуліновий індекс. Той викид інсуліну, який супроводжується прийомом протеїну, достатній для того, щоб транспортувати амінокислоти в м’язові клітини.

Основна ідея закриття вуглеводного вікна полягає в тому, щоб максимально швидко заповнити запаси глікогену. Це займає від 1 до 3 діб, але саме відновлення глікогену, без гейнера або фруктів, так само займає близько доби. Дайте можливість вашому організму отримати білок, щоб транспортувати його в клітку і далі відбудеться синтез білка, і як наслідок – м’язовий зростання.

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *