Присідання зі штангою
Одним з найважливіших вправ в культуризмі вважають присідання зі штангою. Так що якщо ви не знаєте як правильно робити присідання зі штангою і випробували на собі невдалий досвід, то слід знати правила техніки.
Техніка присідання зі штангою
Вправа є одним з найскладніших в спорті, тому спочатку необхідно вивчити все нюанси. Почнемо вивчення «зверху – вниз», щоб детально розглянути, як воно задіє все ваші м’язи. Відповідно всі частини тіла потрібно контролювати для того, щоб у вас виходило все правильно.
Присідання зі штангою на плечах виглядає наступним чином: ви берете штангу, стаєте в комфортну, оптимальну позицію стрибка (ширина і згин), після цього починайте плавно опускатися вниз і підніматися вгору.
Правильні присідання зі штангою
Це становить загальну теорію, а тепер, що ви будете мати на практиці: для початку потрібно контролювати багато задіяних елементів зверху – вниз. Перше, що ви повинні контролювати – положення вашої голови. Ви ні в якому разі під час присідань не дивитеся собі під ноги. Тобто, під час присідаючи, ви не повинні нахиляти голову вперед. Оскільки, в іншому випадку, ваша спина буде круглиться, і власне, це буде приводити до травм попереку. Тому контролюйте ваш погляд, дивіться строго вперед або трохи вище. Від такої позиції ваша спина почне випрямлятися, з’явиться природний прогин у хребті, який буде сприятливо впливати на форму виконання даної вправи.
Наступний момент: як найкраще брати гриф. Його можна брати різними хватами, як ширше, так і вже, зворотним хватом і класичним. Для початку рекомендується брати гриф хватом трохи ширше ширини ваших плечей. Плавно заходите під гриф, кладіть його на ваші дельти, а не на спину, і плавно робіть присідання.
Далі дуже важливою є зона спини. У цій вправі, якщо не буде прогину в попереку, якщо спина буде круглиться, це буде не тільки заважати вірному скорочення ваших квадріцепсов, а й призведе до травм. Отже спину слід тримають прямо.
Як правильно присідати
Спускаємося до рівня колін. Під час присідань дуже важливо, щоб ваші коліна не виходили далеко вперед за ваші шкарпетки. Іншими словами шкарпетки завжди повинні бути попереду ваших колін. Для цього потрібно буде навчитися трошки відставляти сідниці назад. Це дозволить не дуже сильно відхилятися вперед. В іншому випадку, коліна будуть виходити за межі шкарпеток, і все навантаження буде йти на них, така напруга може привести до травм.
Останнє правило стосується самих шкарпеток. Вони повинні бути розгорнуті в бік колін. Коли ви встаєте в зручну позицію для стрибка, уявіть, що ви хочете стрибнути на 2м вперед, ваші ноги відразу стануть в потрібну позицію. Після цього дивіться, куди спрямовані шкарпетки: не всередину, не назовні, а вздовж колін. Потім приступайте до присідання. Коли будете підніматися вгору, видихайте повітря, опускаючись – вдихайте.
Щоб домогтися збільшення сили, м’язової маси або ж поліпшити рельєфність мускулатури, застосовуйте СпортПит, зокрема креатин моногідрат. Він не тільки дає короткочасну анаеробну витривалість, захищає м’язові клітини від руйнування, але і є абсолютно безпечним і результативним засобом.
Tags: приседания со штангой правильная техника приседание со штангой, техника выполненяи приседаний со штангой